Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencia
 

 
 
 
  műhely    » Erdélyi Tudományos Diákköri Konferencia
év 2006 2007 2008 2009 2010 2012 2017   
szerzők a b c d e f g h i j k l m n o p r s t u v x z ö   
címek a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v z ö ü   
 

| észrevételeim vannak


| kinyomtatom

| könyvjelzőzöm










keresés

szerző:
cím:
kivonat:
szekció:







adatlap

Pápay Orsolya

» Szekció: Szociológia és antropológia
» Bemutatás éve: 2010
» Cím: Szép virtuális világ - Az MMORPG-típusú számítógépes játékok és közönségük
» Intézmény: BBTE, SzSzMK, közintézmények és civil szervezetek vezetésében alkalmazott szociológia szak, mesteri képzés, II. év
» Minősítés: 2 díj
» Témavezető: drd. Geambaşu Réka tanársegéd, BBTE, SzSzMK, Szociológia tanszék

» Kivonat:
Kevesen gondolnák, hogy a virtuális valóság mára már egy több tízmillió ember által nap mint nap megtapasztalt élmény. Azonban nem a tudományos fantasztikus művekből is ismert sisakra, kesztyűkre és drótokra kell gondolnunk, hanem valami egészen másra: az internetalapú több résztvevős szerepjátékokra, angol nevükön MMORPG-kre. E játékok mindegyike egy virtuális világon alapszik, amelyben sok ezer felhasználó érintkezik egymással valós időben. Kutatásom során arra a következtetésre jutottam, hogy ezek a világok elképesztő komplexitással rendelkeznek, és sokkal nagyobb mértékben ragadják magukkal játékosaik tömegét, mint ahogy azt játék mivoltuk indokolttá tenné. Hogy ez hogyan lehetséges, többek között arra keresek választ a dolgozatomban. Emellett szociológiai szempontok mentén szeretném röviden bemutatni az MMORPG-ket, és válaszokat találni a velük kapcsolatban felmerülő egyéb kérdésekre. Kutatásom empirikus részéhez minőségi módszereket alkalmaztam: a félstrukturált interjú, a fókuszcsoport és a megfigyelés módszereit.

» Teljes dolgozat: [PDF]

Pápay Orsolya

» Szekció: Marketing - menedzsment
» Bemutatás éve: 2007
» Cím: A gyerekek vásárlási szokásai
» Intézmény: BBTE, KgGtK, marketing szak, III. év
» Minősítés: 1 díj
» Témavezető: Pál Zsuzsa közgazdász, dr. Vorzsák Álmos professzor

» Kivonat:
Egy vásárlási döntéshozatal során a család tagjai öt különféle szerepet tölthetnek be: kezdeményező, befolyásoló, döntéshozó, végrehajtó és fogyasztó. Dolgozatomban a gyerekek által betöltött szerepegyütteseket vizsgálom: a gyerek mint önálló vásárlóerővel rendelkező fogyasztó, valamint a gyerek mint kezdeményez?, befolyásoló és fogyasztó. Az első esetben a gyerekek vásárlási szokásai érdekeltek, (mennyi pénzből gazdálkodnak, kitől kapják a zsebpénzüket, milyen termékekre költik, szoktak-e megtakarítani stb.), a második esetben pedig a "nyaggatási faktor, vagyis azok a módszerek, amelyekkel a gyerekek vásárlásra késztetik szüleiket. Kutatásomat kolozsvári és nagyváradi általános iskolás diákok körében végeztem, kérdőíves felmérés és fókuszcsoportos interjú alkalmazásával. "

» Teljes dolgozat: [PDF]

Vissza

 
 
kapcsolódó
» mi ez?
» rövidítések
» felhívás az ETDK résztvevőihez
 
 

(c) Erdélyi Magyar Adatbank 1999-2024
Impresszum | Médiaajánlat | Adatvédelmi záradék